A i ka kërkuar Edi Rama dorëheqjen? Flet ministri Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një dalje për mediat e quajti sajesë audio-përgjimin dhe i kërkoi Prokurorisë që të hetojë sa më parë. Ai thotë se po shantazhohet nga opozita

Më tej Xhafa deklaroi se Edi Rama nuk i ka kërkuar asnjëherë dorëheqjen ndaj dhe do të vazhdojë në detyrën e tij.

“Kryeministri nuk më ka kërkuar asnjëherë dorëheqjen. Nuk shoh asnjë shkak për dorëheqjen. Në asnjë rast nuk kam menduar të jap dorëheqjen për këtë shkak“./zoneelire.al

Ju mund të pëlqeni dhe këto